Ahoj przygodo! Przerobienie naszego poczciwego samochodu na prawdziwego podróżnika i obieżyświata stanowi pewne wyzwanie. Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego, zwłaszcza gdy zadania podejmują się profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia.  Na początku warto postawić sobie podstawowe pytanie – które samochody nadają się do przeróbki na kampera?


samochod-kamperIdealnym samochodem nadającym się do przeróbki jest duży bus lub van. Wówczas nie zachodzi potrzeba znacznej ingerencji w konstrukcję samochodu. Przeróbka odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów, na przykład sklejki wodoodpornej, która skutecznie zabezpiecza auto przed wilgocią. Efekt przeróbki jest bardzo estetyczny, o czym można przekonać się odwiedzając stronę www.autohauser.pl. Przerobiony samochód w niczym nie ustępuje gotowemu kamperowi, a nawet niejednokrotnie przewyższa go parametrami technicznym. W wielu przypadkach przeróbka jest bardziej atrakcyjna niż zakup nowego kampera.

Wybór konkretnego modelu samochodu jest kwestią dyskusyjną i zależy od naszych potrzeb. Dobrze sprawdzają się modele dostawcze Fiata, takie jak Ducato, Jumper czy Boxer. Są one tanie i mają szeroką gamę silników do wyboru. Dobrze jest zwrócić uwagę na ich moc – im większa tym lepiej. Na przykład model Ducato z silnikiem 2.3 oraz mocą 120-130 KM będzie dobrym wyborem.
Oczywiście możliwości przeróbki obejmują większość dostępnych modeli busów oraz „dostawczaków”. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skontaktowanie się z firmą www.autohauser.pl i zapytanie o możliwość przeróbki danego modelu. Każdy z samochodów bowiem „wymusza” nieco inną aranżację i zabudowę. Powinniśmy zapoznać się wpierw z przedstawionym projektem, a następnie zdecydować, czy odpowiada on naszym potrzebom.