W porównaniu do krajów zachodnich, podróżowanie kamperem w Polsce nie cieszy się ogromną popularnością. Zmieniające się trendy sprawiają jednak, że z roku na rok na polskich drogach przybywa pojazdów tego typu.

Widoczne jest to również po otrzymywanych przez naszą firmę zleceniach – właściciele busów coraz częściej decydują się na ich przerobienie. Nic dziwnego, ponieważ pozwalają one swobodnie podróżować, nie przejmując się noclegiem oraz nie ponosząc za niego dodatkowych kosztów. Należy pamiętać, że kamper dużą część roku stoi nieużywany, a korzysta się z niego raczej w sezonie wiosenno-letnim. Po długiej przerwie, przed jego ponownym użyciem, konieczne jest sprawdzenie jego stanu oraz właściwe przygotowanie go do podróży. Gruntowny przegląd powinien obejmować przede wszystkim układ jezdny (włącznie ze sprawdzeniem hamulców i stanu silnika). Bardzo ważne jest również skontrolowanie szczelności instalacji gazowej i wodnej. Nie należy zapominać o kołach i oponach.

Nieoczekiwana awaria tych części może skutecznie opóźnić i pokrzyżować wakacyjne plany. By w kamperze czuć się jak w domu warto też odpowiednio wyposażyć go wewnątrz. Z takim pojazdem nie pozostaje nic innego, niż zaplanować trasę i ruszać w drogę.