Kampery są drogie, jednak nie przeszkadza to wielu osobom skrycie o nich marzyć. Dla wszystkich, którzy nie dysponują zawrotną gotówką, rozwiązaniem jest zakup busa i przerobienie go na kampera.

No tak. Tylko jaki bus będzie do tego najbardziej odpowiedni? Warto wybierać popularne modele busów, ponieważ wtedy zyskamy pewność, że z jego naprawą niezależnie gdzie się znajdziemy, nie będzie większych problemów. Także części do takiego auta będą łatwo dostępne i znacznie tańsze niż gdybyśmy wybrali jakiś rzadki model busa. Najlepsze są busy, które przeznaczone są do przewozu osób, ponieważ posiadają one fabryczną zabudowę. Należy także zwrócić uwagę na homologację takiego samochodu.

Zależy nam na tym, abyśmy mogli wjechać nim do centrów miast, musimy więc posiadać odpowiedni jej rodzaj. Najlepiej wybierać busy, które po pierwsze mają boczne otwierane okienka, które ułatwiają nie tylko przebudowę, ale i późniejsze użycie oraz takie, których tylne drzwi są dzielone. Dlatego też warto zwrócić uwagę, by wybrany przez nas bus takie ułatwienia posiadał.