Martwe owady na karoserii auta to problem z którym zmaga się większość kierowców podczas letnich miesięcy. Czy można sobie z nim skutecznie poradzić?

4377231354_9369162cb5_bSamochody dostawcze codziennie pokonują długie dystanse, a większość z nich jest koloru białego i dlatego ślady po martwych owadach są na nich bardzo widoczne. Warto usuwać je regularnie, ponieważ im szybciej podejmiemy się tego wyzwania, tym większa szansa, że uda się skutecznie pozbyć owadów. W tym celu można skorzystać ze specjalnego środka do ich usuwania i spryskać zabrudzone miejsca na kilka minut przed wizytą na myjni. Jeśli to nie pomoże pozostaje nam mycie ręczne. Pamiętajmy, by nie używać do tego ostrych przedmiotów, które mogą zarysować karoserię, takich jak gąbki czy zmywaki kuchenne. Do tego celu najlepiej nadają się miękkie ściereczki z mikrofibry lub podobnego materiału. Doskonale sprawdzi się również zwinięta w kulkę gazeta. To zdaniem wielu kierowców niezawodny sprzęt do usuwania martwych owadów.

Czysty samochód to wizytówka nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim firmy. Warto więc zadbać o jego odpowiednią czystość o każdej porze roku.