W ofercie naszej firmy oprócz kompleksowej zabudowy aut dostawczych i osobowych znajdą Państwo również bogatą ofertę wykończeniową. Oferujemy estetyczne pokrycie części metalowych, drewnianych i plastikowych przy pomocy flocku, drewna i karbonu.

W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Państwu czym jest flock, jak się go pozyskuje i czym się charakteryzuje. Materiał należy do grupy tkanin obiciowych i powstaje w wyniku nanoszenia na inny materiał strzyży tekstylnej. Tkania pokrywana jest specjalnym klejem, a włókna flocku (otrzymane z pociętego tworzywa sztucznego) prostopadle nanoszone są z wykorzystaniem urządzenia elektrostatycznego. Przyciągnięty flock zostaje następnie utwardzony.

Tkanina z wyglądu przypomina zamsz, jest miękka, bardzo przyjemna w dotyku, łatwa w utrzymaniu w czystości i odporna na zużycie. W autach najczęściej pokrywa się nią deski rozdzielcze, dzięki czemu wygłuszone zostają hałasy i wibracje. Dodatkowo elementy pokryte strzyżą są odporne na uszkodzenia, ścieranie, pył i kurz oraz stanowią wspaniałą ozdobę auta. Często używana jest nie tylko w branży samochodowej, ale także przy produkcji i renowacji mebli ponieważ jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zaciąganie.