Przedsiębiorcy świadczący swoje usługi poza siedzibą firmy zazwyczaj muszą zmierzyć się z problemem jednoczesnego przewożenia zarówno specjalistycznego sprzętu, jak i odpowiedniej liczby pracowników. Zwykły bus w takim może się okazać niewystarczający.
Zaznaczenie_601

Rozwiązaniem, które łączy w sobie cechy auta dostawczego i osobowego są tzw. brygadówki. Niektórzy producenci oferują auta już fabrycznie przystosowane do przewozu dodatkowej ilości osób. Równie dobrym rozwiązaniem co zakup nowego samochodu, jest przerobienie posiadanego aktualnie busa na tzw. ,,brygadówkę”. Zabudowa ta, nazywana również zabudową typu holenderskiego, polega na wyodrębnieniu z przestrzeni ładunkowej kabiny II rzędu, oddzieleniu jej ścianką działową i wstawieniu dodatkowego rzędu siedzeń. W ten sposób pasażerowie mogą podróżować komfortowo i bezpiecznie, a bus nie traci nic ze swojej funkcjonalności. Ścianka działowa jest wykonywana w taki sposób, że zapewnia pasażerom II kabiny komfort termiczny. Nie przedostaje się przez nią powietrze z części ładunkowej. Zabudowana ścianka sprawia również, że pasażerowie II kabiny nie słyszą żadnych odgłosów dochodzących z tyłu auta.

Zabudowa holenderska to dobre i bardzo praktyczne rozwiązanie dla różnego rodzaju firm. Warto rozważyć dokonanie takiej modyfikacji posiadanego busa, zamiast kupna nowego auta. Jest to po prostu bardziej opłacalne.