Samochody dostawcze z racji swojego codziennego przeznaczenia narażone są na różnorodne uszkodzenia wnętrza wynikające z nieplanowanych przemieszczeń przewożonych towarów. Dodatkowo taka sytuacja może doprowadzić do uszkodzenia samego towaru, a to rodzi dodatkowe problemy.

Dlatego doskonałym rozwiązaniem na takie bolączki jest modyfikacja samochodu dostawczego poprzez montaż paneli ściennych w jego części załadunkowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa w samochodzie. Do wyboru mamy panele ze sklejki drewnianej lub tworzywa sztucznego. Zaletą tych drugich jest to, że są lekkie i odporne na wilgoć. Panele nie ingerują bezpośrednio w konstrukcje auta, ponieważ są montowane za pomocą wkrętów oraz klipsów tak, aby były idealnie dopasowane do posiadanej przestrzeni ładunkowej.

Tak więc nie tracimy nic z miejsca do przewożenia towarów, a zyskujemy niewątpliwie większy komfort pracy oraz bezpieczeństwo, którego nie da się porównać z niczym inny. Warto więc taką opcję wykorzystać.