Hydrografika to dla wielu osób dość zagadkowe pojęcie. Często kojarzy się z naklejkami lub lakierami wodnymi do ozdabiania pojazdów. Zabieg ten polega jednak na czymś innym i można powiedzieć, że jest połączeniem dwóch poprzednich.

Hydrografika to sposób ozdabiania wybranych elementów, nawet jeśli posiadają one niestandardowe kształty lub trudnodostępne rowki. Polega to na tym, że na powierzchni wody zostaje zaaplikowana farba z odpowiednim wzorem, a wybrany przedmiot lub jego element zanurza się w kąpieli. Mikroskopijna warstwa farby momentalnie oklei przedmiot i wzór pozostanie na tym, co ma być upiększone. Efekt jaki uzyskuje się podczas tego zabiegu jest niemożliwy do powtórzenia przy pomocy innych sposobów, jak choćby sprejowanie lub używanie okleiny. Najczęściej zabiegowi nałożenia hydrografiki poddaje się lusterka, felgi, maski, grille i błotniki.
Daje ona wrażenie trójwymiarowości i co niezwykle ważne – jest odporna na szkodliwe działanie pogody, niską temperaturę i odpryskiwanie.