Branżę dóbr luksusowych nigdy nie dotyka kryzys w tak dużym stopniu, jak ofertę skierowaną do szerszego grona odbiorców, dlatego warto w nią inwestować. Firmy, które planują przystosowanie swoich busów do prestiżowego przewozu pasażerów, powinny zwrócić uwagę na klika, kluczowych elementów wyposażenia.

Odpowiednio duża przestrzeń na nogi, właściwie wyprofilowany fotel oraz indywidualny nawiew to minimum, na które należy postawić, podczas wyboru właściwego auta. Aby uchodziło za luksusowe, warto wykończyć je miękkimi, przytulnymi i eleganckimi materiałami (np. flockiem). Wyposażyć w systemy multimedialne (telewizory, monitory w zagłówkach, nadajniki Wi-Fi) czy inne, indywidualnie wymagane akcesoria.

Podział przestrzeni, oddzielającej kierowcę i ewentualnego pilota od pasażerów daje poczucie prywatności. Kameralny układ foteli, dodatkowe wyposażenie w postaci lodówki czy funkcjonalnych stolików to minimum, o które należy zadbać w busach typu delux. Nie bez znaczenia jest system oświetlenia oraz możliwość zaciemnienia szyb (np. roletami).