Wiele osób z rozpędu narzeka na polskie drogi. Z roku na rok jednak ich stan się poprawia. Czy zatem mamy powód do niezadowolenia?

Niestety nadal tak. Często zdarzają się bowiem niebezpieczne wyrwy w asfalcie, które stanowią zagrożenie dla nas, dla pozostałych użytkowników ruchu drogowego oraz dla samego pojazdu. Najechanie na taką dziurę może spowodować kosztowne w naprawie uszkodzenia samochodu. Tutaj pojawia się pytanie: kto powinien zapłacić za mechanika? Czy możemy liczyć na uzyskanie odszkodowania?
Możemy, ale konieczne będzie przygotowanie pełnej dokumentacji zdarzenia. Najlepiej będzie wezwać policję lub straż miejską (w miastach) i poprosić o sporządzenie protokołu. Uczulamy także, aby wykonać dokumentację fotograficzną wyrwy, uszkodzeń pojazdu, najbliższej okolicy. Ponadto warto także sprawdzić czy odcinek drogi był oznaczony właściwym znakiem drogowym. Następny krok to zebranie pisemnych oświadczeń od świadków (jeśli tacy byli) i zgłoszenie szkody do zarządcy drogi.
To w gestii kierowcy jest udowodnienie odpowiedzialności zarządcy drogi. Jeśli okaże się, że bezpośrednią przyczyną uszkodzenia auta była wyrwa na drodze to uzyskanie odszkodowania nie powinno stanowić problemu.