Jak odpowiednio przygotować busa na zimę? Kluczowe jest zadbanie o właściwą przyczepność na drodze. Dlatego też, niepomijalnym elementem zimowych przygotowań jest wymiana opon.

bus-zimaPostaw na model o właściwych parametrach oraz nie daj się skusić na tzw. opony bieżnikowane. Kolejnym detalem, wartym szczególnej uwagi jest akumulator. Sprawdź jego żywotność i zadbaj o właściwe podpięcie, by uniknąć sytuacji, że podczas mroźnego poranka, niemożliwe okaże się odpalenie pojazdu. Trzecia kwestia to garażowanie. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z odśnieżaniem busa wie, jak kłopotliwe jest to zadanie. Jeżeli nie dysponujesz garażem, to postaraj się chociaż o wiatę, która znacząco ograniczy ilość pracy. Następnym krokiem do przygotowania pojazdu na zimę jest zabezpieczenie go przed negatywnym wpływem soli drogowej, która w tym okresie jest szczególnie często obecna na naszych drogach.

Postaraj się jesienią o umycie podwozia i zaimpregnowanie go specjalnym specyfikiem. Sprawnie działający system ogrzewania i klimatyzacji również będzie przydatny zimą. Pamiętaj, im większa wilgotność we wnętrzu pojazdu, tym trudniej zachować suchość szyb (na które oddziałują skrajnie różne temperatury). Wilgoć utrzymuje się głownie na chodniczkach (wnosimy ją na butach). Dlatego sprzątaj regularnie i pozbywaj się zabrudzeń z ziemi i piasku (gdyż to właśnie w nich wilgoć przetrzymuje się dłuższy czas).