Obijanie skórą elementów wyposażenia samochodowego od zawsze kojarzyło się z autami wysokiej klasy i sporą zasobnością portfela właściciela. Takie tapicerki fabrycznie montowane są bowiem w pojazdach luksusowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tradycyjne, welurowe obicie wymienić na skórzane.

Takie tapicerki dają duże poczucie komfortu. Skóra jest wygodna i umożliwia odbycie przyjemnej, nawet wielogodzinnej podróży. Oprócz wysokich względów estetycznych, ogromną zaletą takich obić jest również łatwość utrzymania ich w czystości. Zabrudzenia łatwo i szybko usuwa się szczególnie na skórach ciemniejszych. Ważne jest jednak właściwe dobranie środka piorącego, ponieważ materiał ten może ulegać odbarwieniu i przesuszeniu. Aby jak najdłużej cieszyć się z nienagannie prezentującego się obicia tego typu, niezbędna jest jego pielęgnacja. Nie nawilżanie skóry odpowiednimi środkami może bowiem skutkować pęknięciami na jej fakturze.

Kierowcy, którym nie jest obojętny los zwierząt i fakt, że skórę pozyskuje się właśnie z nich, mogą zdecydować się na odpowiednik ze skóry sztucznej. Dzięki nowoczesnym technologiom stanowi ona doskonały zamiennik, pięknie się prezentuje i jest równie komfortowa.