Na drogach szybkiego ruchu dochodzi średnio do największej ilości wypadków drogowych. Wysoka prędkość, monotonna jazda w jednym kierunku i nie zmieniający się widok za oknem często prowadzi do dekoncentracji i znużenia.

Nic dziwnego, że pojawiły się patrole autostradowe.Ich zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących oraz pomoc. Zwykle dotyczy to usunięcia zbędnych przeszkód na drodze, sprzątnięcia niebezpiecznych przedmiotów, naprawienia i konserwacji wyposażenia obiektów autostradowych, pomocy przy naprawie uszkodzonego pojazdu, zapewnienie holowania lub dowiezienie paliwa.
Bus pełniący funkcję patrolu autostradowego musi być odpowiednio wyposażony i przygotowany. Wszystkie narzędzia i przedmioty znajdujące się w jego wnętrzu muszą mieć swoje stałe miejsce. Niezbędne jest w tym celu właściwe zabudowanie w postaci półek, regałów, mocowań itd. Tylko tak przygotowany bus pełniący funkcję patrolu autostradowego może zostać dopuszczony do pracy. Bezpieczeństwo kierowcy i pozostałych użytkowników drogi jest najważniejsze. Pamiętamy o tym dlatego oferujemy najwyższej jakości usługi.