Jeszcze nie tak dawno temu osoba niepełnosprawna mogła być w samochodzie tylko i wyłącznie pasażerem przewożonym z punktu A do punktu B. Na szczęście współcześnie nie ma przeciwwskazań, żeby osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i dysfunkcjami ruchowymi bez problemu samodzielnie prowadziły samochód.

Należy w tym celu jedynie pojazd w odpowiedni sposób przerobić. Właściwie każdy model auta da się dostosować do potrzeb konkretnej osoby niepełnosprawnej. Jednak z racji wygody prowadzenie znacznie lepiej sprawdzają się w tym przypadku samochody z automatyczną skrzynią biegów. Przerobiony w taki sposób pojazd nie traci nic ze swojej funkcjonalności i potencjalnych osiągów. Należy więc tylko opanować jego prowadzenie i można ruszać na podbój szos.

Jeśli trzeba dokonać tylko niewielkich przeróbek, to można je zrobić z powodzeniem w ciągu zaledwie kilku godzin. Nie ma więc potrzeby zostawiania auta w warsztacie na wiele dni, co także ułatwia sprawę. Takie rozwiązanie cenią sobie osoby, które pomimo dysfunkcji chcą pozostać samodzielne oraz niezależne.