Niektóre auta dostawcze mają za zadanie nie tylko przewozić towar, ale również pomieścić ewentualny sprzęt lub narzędzia, które są potrzebne na co dzień kierowcy. Tym sposobem coraz częściej zarówno w busach, jak i autach dostawczych mocowane są specjalne szafki, pasy lub inne akcesoria do przechowywania lub zabezpieczenia towaru.

Jednym z podstawowych gadżetów stosowanych w autach są drążki rozporowe. Odpowiadają one za przytrzymanie i rozdzielenie, a instalować je można pionowo i poziomo we wnętrzu auta. Następnymi akcesoriami mocującymi są natomiast pasy z hakami, które dzięki kotwieniu do podwozia napinają się i utrzymają sprzęt w miejscu. Oba te rodzaje zabezpieczeń przykręcane są jednak do specjalnych szyn i punktów mocujących.

Natomiast szafki modułowe do zabudowy pojazdów wykonane są z wytrzymałego aluminium, który można obić specjalnym materiałem lub pomalować. Mocowanie jej jednak polega na spawaniu i zgrzewaniu konstrukcji. Ostatnim elementem jest zewnętrzny bagażnik dachowy, który idealnie sprawdzi się do długiego i niewymiarowego sprzętu, jak na przykład drabina.