Współcześnie korzystanie zarówno z pojazdów dostawczych, jak i busów jest o wiele bezpieczniejsze ze względu na wykorzystywanie urządzeń zabezpieczających.

W ten sposób nawet podczas nieuwagi kierowcy lub innego uczestnika ruchu, auto jest w stanie uniknąć stłuczki, dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów. Znajdujące się w zabudowie auta światła stopu, systemy mierzące odległość, czujniki bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy zawieszenie pneumatyczne idealnie sprawdzi się także do zapewnienia bardziej komfortowej jazdy. Ryzyko uszkodzenia karoserii automatycznie staje się mniejsze, a użytkowanie auta łatwiejsze. Elektroniczny system mierzący odległość sprawi, że kierowca już nie będzie musiał się wychylać z auta, aby bezpiecznie zaparkować lub przejechać wąską uliczką.

Z jego pomocą można bowiem dokładnie zobaczyć odległość od innych pojazdów, dzięki zastosowanej echosondzie umieszczonej zazwyczaj w tylnym zderzaku. Manewry autem dodatkowo zostaną uproszczone także, dzięki zintegrowanej ze światłem STOP-u kamerze cofania. System tak skonstruowany umożliwi kierowcy szerszy kąt widzenia nawet do 170 stopni, dzięki specjalnemu monitorowi. Dodatkowo wskazane jest również stosowanie zawieszenia pneumatycznego, które redukuje drgania i wstrząsy na nierównej powierzchni. Wykorzystywanie go zapewni także bardziej przewidywalne zachowanie auta i mniejsze obciążenie na zakrętach.