Wahania temperatury, jej nagłe spadki i siarczyste, krótkotrwałe mrozy, to nie lada wyzwanie dla akumulatora Twojego samochodu. Pojawia się zatem pytanie, czy można w jakiś sposób uniknąć kłopotu z odpaleniem auta zimą? Na to pytanie dziś postaramy się odpowiedzieć.

Akumulator jest bardzo ważną częścią samochodu dlatego warto o niego dbać. Działający niezawodnie nie sprawi nam nieprzyjemnej niespodzianki niezależnie od pogody i temperatury. Należy jednak wiedzieć, że posiada on określoną żywotność, której nie sposób wydłużyć. Aby jednak wytrwał on do końca przydatności gwarantowanej przez producenta, konieczne jest regularne oczyszczanie klemów oraz samej powierzchni baterii. Na nich mogą bowiem pojawiać się różnorodne naloty i zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do niepożądanych wyładowań elektrycznych. Od czasu do czasu warto także obejrzeć akumulator pod kątem występowania ewentualnych wycieków elektrolitu.
Zwracamy również Państwa uwagę na doładowywanie akumulatora  przy pomocy prostownika w samochodach rzadko użytkowanych. Można również wymontować baterię oraz przechowywać w temperaturze pokojowej.