Food Trucki, od lat popularne w wielu krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych, coraz większą popularność zdobywają również w Polsce.
Czym są i czy mogą być sposobem na dobry biznes?

Food Trucki, jak sama nazwa wskazuje, są pojazdami do sprzedaży żywności. Taki bar na kółkach jest mobilny, a więc interes może przenosić się z miejsca na miejsce. W zależności od organizowanych imprez, koncertów czy po prostu wydarzeń skupiających dużą rzeszę ludzi, pojazd może zmieniać swoje położenie. Jest to bardzo wygodne dla inwestora. Ponadto nie musi on płacić czynszu za wynajem lokalu.
Warto zauważyć, że food trucki są stosunkowo niewielkim sposobem na dobry biznes. Koszty prowadzenia takiej działalności są niższe niż posiadanie restauracji. W tego typu pojazdach zwykle znaleźć można burgery, ale nie tylko! Coraz więcej food trucków serwuje również zapiekanki, frytki, kanapki, pizze, a nawet makarony i dania kuchni azjatyckiej.
Zabudowa busa na pojazd typu food truck jest zdecydowanie korzystniejsza niż zakup gotowego auta tego typu. Przede wszystkim dlatego, że w zasadzie każde auto dostawcze nadaje się na food trucka. Poza tym można wpłynąć na jego wygląd, a także dopasować do swoich potrzeb.