Original Equipment, czyli oryginalne wyposażenie to określenie, z którym z pewnością spotkała się większość kierowców. Dotyczy ono opon homologowanych. Homologowanych, czyli jakich?

Ogumienie to, wybierane jest przez producenta samochodu do konkretnych modeli aut. Nie jest ono dobierane jakkolwiek przypadkowo. Opony homologowane mają zapewnić pojazdowi jak najlepsze osiągi i spełniać bardzo rygorystyczne normy. Poza tym mogą posiadać niepowtarzalną rzeźbę bieżnika oraz konstrukcję. Warto również zauważyć, że wyróżniają się one nietypowym składem mieszanki tak, aby gwarantowała ona optymalne parametry techniczne. Najprościej rzecz ujmując – opony homologowane to specjalne modele ogumienia dopasowane i zamawiane do konkretnego modelu auta. Kierowca poruszający się tak wyposażonym samochodem z pewnością odczuje różnicę. Opony te narzucają w pewien sposób sugerowane przez producenta parametry jazdy.
Najważniejszą jednak zaletą opon homologowanych jest kwestia bezpieczeństwa. Zawsze zostają one poddane szeregowi działań zapewniających ich bezpieczeństwo oraz komfort codziennego użytkowania.