W naszym kraju przybywa systematycznie autostrad oraz dróg ekspresowych. Daleko nam jeszcze do krajów Europy Zachodniej, ale nie można nie zauważyć, że systematycznie zwiększa się liczba dróg szybkiego ruchu. W utrzymaniu ich stanu oraz zapewnieniu podróżującym bezpieczeństwa odpowiadają specjalne służby.

patrol-autostradowyPatrol autostradowy w ściśle określonych odstępach czasu pokonuje całą trasę i usuwa z drogi niebezpieczne substancje oraz przedmioty, zajmuje się naprawą oraz bieżącą konserwacją elementów wyposażenia. Do patrolowania autostrad czy dróg ekspresowych wykorzystywane są specjalnie przygotowane do tego pojazdy. Każdy tego typu samochód musi być przystosowany nie tylko do przewozu osób, ale również specjalistycznego sprzętu oraz innego rodzaju bagaży. Wszystkie rzeczy znajdujące się w przestrzeni ładunkowej muszą być dobrze zabezpieczone przed przemieszczaniem się podczas jazdy. Dodatkowo osoby poruszające się autem muszą mieć do nich szybki oraz łatwy dostęp. Samochód do patrolowania autostrady musi posiadać również wyróżniające go na drodze elementy świetlne czy odblaskowe.

Nasza firma ma na swoim koncie kilka zabudów tego typu. Polegały one na kompleksowym przystosowaniu pojazdów dostawczych do pełnienia funkcji samochodu patrolu autostradowego. Z efektami naszej pracy można zapoznać się tutaj. Zainteresowane firmy odpowiadające za eksploatację autostrad czy dróg ekspresowych zapraszamy do kontaktu.