Osoby niepełnosprawne lub o ograniczonej sprawności ruchowej nie mogą być przewożone w zwykłych autach. W razie wypadku lub kolizji osoby takie byłyby narażone na dodatkowe niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie samochody służące do przewozu osób niepełnosprawnych muszą być specjalnie do tego celu dostosowane.

4610457832_7920d42ee6_zDostosować, przebudować do przewozu osób niepełnosprawnych można niemal każdego busa. Standardowa zabudowa polega na wyodrębnieniu w przestrzeni auta specjalnego miejsca lub miejsc przystosowanych do przewożenia wózka inwalidzkiego. By ułatwić wjazd wózkiem do samochodu montuje się specjalne najazdy teleskopowe. Są one dodatkowo zabezpieczone specjalną powłoką antypoślizgową. Podczas przebudowy busa w celu dostosowania go na potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych w podłodze auta montuje się specjalne szyny za pośrednictwem których można przymocować wózek inwalidzki i zapobiec jego przemieszczaniu w trakcie jazdy. Wózek mocuje się przy pomocy pasów. Specjalne pasy zabezpieczają również osobę, która w czasie jazdy znajduje się na wózku inwalidzkim. W ramach zabudowy podłogę w aucie pokrywa się również specjalną sklejką wodoodporną, na którą nanosi się warstwę antypoślizgową.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym dostosowywaniem busów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zabudowy dokonujemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i jesteśmy firmą godną zaufania.