Elektryka w pojazdach serwisowych stanowi bardzo ważny element wyposażenia i funkcjonowania. Istotne jest również, aby instalacja elektryczna była właściwie przeprowadzona, zabezpieczona i znajdowała się w odpowiednim miejscu.

W taki sposób będzie wygodna podczas użytkowania i nawet podczas gwałtownej jazdy nie narazi nikogo na niebezpieczeństwo. Przykładowo w zakres elektryki wchodzić mogą gniazdka 230 V, oświetlenie proste, a także inne specjalistyczne elementy. W pojazdach do przewozu osób w ten sposób również można zainstalować wysokiej klasy sprzęt audio, barki, internet, klimatyzację, ogrzewanie, mikrofalówki, lodówki, konsolę i telewizory.

Oprócz tego układ elektryczny wbudowany jest z zabezpieczeniem akumulatora przed rozładowaniem oraz bezpiecznikami, wyłącznikiem na wypadek przeciążenia i zbyt wysokiej temperatury, a także ładowarkami do akumulatorów. Zastosowanie takiej elektryki w pojazdach serwisowych umożliwi skuteczne i bezpieczne działanie, a także dużą wygodę. Nie ma bowiem ryzyka uszkodzenia lub spięcia, ponieważ instalacja przewiduje również montaż wszelkich zabezpieczeń i akumulatorów.