Szczególnie samochody dostawcze i busy, ale nie tylko wykorzystywane są podczas długich podróży, dlatego ważne jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Pomocne będą w tym różnorodne systemy bezpieczeństwa, ale oprócz nich warto zwrócić również uwagę na właściwości foteli i kanap. W zależności od zastosowania auta, wymagania co do nich mogą się jednak w minimalnych szczegółach różnić. Zlecający wyposażenie aut dostawczych skupią się na wygodnym i bezpiecznym siedzeniu dla kierowcy oraz pasażerów z przodu, gdyż inne rodzaje zazwyczaj nie są wykorzystywane. Natomiast w przypadku luksusowych busów właściciele oczekują nie tylko komfortu i funkcjonalności, ale również tego by był one wizualnie atrakcyjne. Często tworzą dekorację wnętrza pojazdu oraz są przestronne i wielofunkcyjne.

Do nich dołanczane są specjalne akcesoria i stoliki na komputer. Podział rodzajów foteli i kanap jednak najczęściej składa się na fotele pneumatyczne dla kierowców oraz fotele i kanapy dla pasażerów. W zależności od przestronności auta, dla pasażerów wyznaczone mogą być fotele pojedyncze lub podwójne, a także kanapy potrójne lub poczwórne. Natomiast fotel kierowcy powinien posiadać amortyzację pneumatyczną i jej regulację, regulowany zagłówek, wysokość, przechył i wzdłużną fotela, automatyczne ustawienia wagi, natomiast najnowsze modele mają także pamięć ostatniego położenia.