Każdy pojazd, który przechodzi proces zabudowy w naszej firmie, musi być po jego przeprowadzaniu na nowo dopuszczony do ruchu.

Aby tak się stało, konieczna jest jego ponowna homologacja. W celu jej uzyskania samochód musi przejść szereg badań technicznych, które przeprowadzane są w uprawnionej do ich wykonywania jednostce. To oznacza, że nie można po prostu pojechać do pierwszego lepszego mechanika. Trzeba sprawdzić który zakład w okolicy jest uprawniony do wykonywania badań na homologację i udać się konkretnie do niego. Podczas badań sprawdzane jest, czy pojazd spełnia wymagania techniczne określone prawem po wykonaniu wcześniejszych modyfikacji.

Jeśli badania przebiegną prawidłowo, uzyskanie świadectwa homologacji jest w zasadzie formalnością. Nasze przedsiębiorstwo posiada homologacje dla wielu popularnych modeli samochodów dostawczych, w których dokonujemy modyfikacji. Warto zapoznać się z ich listą, zanim podejmiemy decyzję o zakupie auta, które chcemy przerobić, ponieważ może się okazać, że lepiej kupić popularny model samochodu i nie mieć problemów z uzyskaniem homologacji dla niego.