Każdy samochód uczestniczący w ruchu drogowym musi posiadać pewne elementy wyposażenia. Zgodnie z najnowszymi przepisami, kierowca zobowiązany jest do zakupu gaśnicy, a także trójkąta ostrzegawczego. Co natomiast z apteczką?
Obecnie stanowi ona element niewymagany, ale bez wątpienia warto posiadać ją w swoim pojeździe. Jej zakup nie jest dużym obciążeniem dla budżetu, ponieważ apteczka z podstawowym wyposażeniem kosztuje ok. 30-40 zł. Jeśli chodzi o jej zawartość to w środku powinny znaleźć się: rękawiczki gumowe, jednorazowe maseczki do sztucznego oddychania, opatrunki, nożyczki, koc izotermiczny. Warto zakupić również opaskę uciskową oraz temblak.
Nie powinny jednak znaleźć się tam żadne leki ani nawet środki odkażające. Wnętrze samochodu, a co za tym idzie również zawartość apteczki, narażone są na działanie wysokich oraz niskich temperatur. Taki sposób przechowywania leków nie jest właściwy. Poza tym butelki mogłyby się zbić lub okazać nieszczelne, co spowodowałoby zniszczenie pozostałej części wyposażenia apteczki.