Z zabudowy samochodów służącej do przewozu pracowników korzystają bardzo często firmy, które obsługują zlecenia poza siedzibą swojego codziennego funkcjonowania.

Takie rozwiązanie pozwala przystosować auto do przewiezienia nie tylko określonej liczby osób, ale także wydzielenia przestrzeni niezbędnej do zapakowania potrzebnego sprzętu. Tak więc możemy mieć samochód dopasowany do naszych konkretnych potrzeb, choć na zewnątrz wyglądający zupełnie standardowo. Tak przygotowane auto zapewnia wykorzystanie posiadanej przestrzeni do maksimum. Eliminuje także konieczność osobnego transportu pracowników i osobnego przewożenia potrzebnych narzędzi oraz sprzętów.

Wszystko w komplecie dociera do miejsca przeznaczenia wraz z pracownikami i od razu bez zbędnej zwłoki można przystąpić do zaplanowanych działań. Najczęściej zabudowę samochodów przeznaczoną do przewozu osób stosuje się w samochodach marki Volkswagen Crafter, Fita Ducato oraz Mercedes Sprinter. Dzieje się tak dlatego, iż właśnie te modele poddają się takim modyfikacjom najefektywniej.