Podstawowym aspektem w przygotowaniu naszego busa do użytkowania w okresie zimowym jest zadbanie o odpowiednią przyczepność samochodu na oblodzonych drogach.

Należy więc zadbać, aby wybrane przez nas ogumienie było właściwe. Opony muszą mieć odpowiednie parametry. Nie wybieraj opon bieżnikowanych. Powinieneś zadbać także o akumulator. Konieczne będzie sprawdzenie jego wydajności oraz ogólnego stanu technicznego, aby któregoś mroźnego poranka nie okazało się konieczne użycie kabli od sąsiada. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Ważne jest także odpowiednie garażowanie naszego pojazdu. Nie każdy ma możliwość wynajęcia lub zakupu garażu, szczególnie kiedy mieszkamy w bloku, ale możemy, choć okrywać samochód specjalną tkaniną, która zminimalizuje szkodliwy wpływ zimna oraz opadów na nasze auto, ograniczy także czas, jaki będziemy poświęcali na codzienne odśnieżanie.

Musimy także zadbać o to, aby wszechobecna w zimie sól nie wywierała zgubnego wpływu na pojazd. Przyda się zaimpregnowanie podwozia na tę okoliczność. Zadbaj także o to, aby ogrzewanie w pojeździe było sprawne, bo przecież nie chcesz jeździć w zimnie prawda?