Nowoczesne rozwiązania w zakresie zabudowy samochodów pozwalają na to, aby osoby z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami ruchowymi mogły z powodzeniem prowadzić pojazdy dostosowanie do nich.

To, co jeszcze kilkanaście lat temu było rzadkością, w tej chwili jest standardem. Możemy przerobić właściwie każdy samochód do potrzeb osoby niepełnosprawnej i dzięki temu oddać jej wolność oraz samodzielność w codziennym życiu. Najlepsze do tego celu są auta posiadające automatyczną skrzynię biegów, jednakże nie jest to wymóg konieczny. Wszystko zasadniczo zależy od tego, z jaką dysfunkcją ruchową zmaga się nasz klient.

Co ważne przeróbki samochodu nie oznaczają zmniejszenia jego funkcjonalności czy możliwych do osiągnięcia wyników na drodze. Czas, w jakim dokonywane są modyfikacje, zależy od stopnia ich zaawansowania. Najprostsze przeprowadzamy w ciągu zaledwie kilku godzin. Opanowanie nowego sposobu prowadzenia samochodu najczęściej następuje błyskawicznie i już można ruszać w swoją pierwszą samodzielną podróż.