Z pozoru poruszanie się po parkingu nie powinno sprawiać większego problemu, jednak w rzeczywistości kierowcy często zachowują się absurdalnie. Stąd dzisiejszy wpis. Wystarczy pamiętać o 7 zasadach.

Pierwsza rzecz to pamiętanie o przepisach ruchu drogowego. Stosowanie się do nich obowiązuje także na parkingu prywatnym. Zdecydowanie odradzamy jazdę bez pasów, pod prąd oraz korzystanie z telefonu komórkowego. Numer dwa na naszej liście to patrzenie na znaki drogowe. Jest to szczególnie ważne ponieważ często na małej powierzchni jest ich bardzo dużo. Informują one choćby o pierwszeństwie, kierunku jazdy czy drodze wyjazdowej. Jeśli nie chcesz narażać się na stłuczkę lepiej dokładnie je obserwuj. Kolejna rzecz to pośpiech. Kierowcy często szarżują na parkingach zapominając o otoczeniu w postaci innych pojazdów oraz pieszych. Bardzo zachęcamy do spokojnej jazdy. Numer 4 to u nas właśnie zwrócenie uwagi na pieszych. Parkingi pozbawione są przejść, ścieżek, miejsc bezpiecznych do poruszania się, a nawet jeśli są, piesi często je ignorują. Nietrudno wtedy o sytuację niebezpieczną, a pamiętajmy, że to oni mają pierwszeństwo w poruszaniu się na parkingu. Kolejny problem to kwestia parkowania. Polecamy zostawiać auto kawałek od wejścia – uda się w ten sposób uniknąć największego tłoku. Numer 6 – parkowanie tyłem, szczególnie w wąskich miejscach. Wyjazd może okazać się trudniejszy niż wjazd, ponieważ nigdy nie wiemy kto i jak blisko zaparkuje obok naszego pojazdu.
Na koniec zostawiliśmy chyba najbardziej oczywistą, ale wartą przypomnienia poradę – nie blokuj ruchu. Parkuj w miejscach wyznaczonych, nie poluj na zwalniające się miejsca, nie zajeżdżaj nikomu drogi, ani nie zastawiaj innych aut.