W branży motoryzacyjnej często używa się określenia, jakim jest homologacja. Dziś pokrótce wyjaśnimy czym ona tak naprawdę jest i na czym polega.

Homologacja pochodzi z greckiego słowa „homologeo”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „zgadza się”. Ogólnie rzecz biorąc, jest to pozwolenie na użytkowanie pojazdu lub przedmiotu w ruchu drogowym na terytorium danego kraju. Homologacja jest wydawana wyłącznie przez placówki do tego uprawnione. Nowy pojazd jeszcze przed rejestracją jest szczegółowo sprawdzany z aktualnymi wymaganiami przepisów prawa i jeśli jest on zgodny, zostaje dopuszczony do ruchu drogowego. Obowiązkowi homologacji podlegają jednak nie tylko pojazdy nowe, ale również te, po zabudowie. Pojazd taki zmienia swoje przeznaczenie i zachodzą w nim duże zmiany, dlatego konieczne jest jego ponowne sprawdzenie go pod kątem wymogów i przepisów.
Decydując się na zabudowę w naszej firmie, otrzymają Państwo homologację do najpopularniejszych modeli aut czyli: Fiata Ducato, Opla Movano, Pegouta Boxera czy Renault Traffic. Nie jest to jednak pełna lista modeli do których homologację posiadamy. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu.