Podczas prac związanych z przebudową, albo renowacją busa (ale i nie tylko) pojawia się hasło, jakim jest homologacja. Zapewne większość osób posiadających jakikolwiek pojazd silnikowy wie, że jest to dopuszczenie auta do ruchu drogowego.

Proces uzyskiwania homologacji polega na spełnieniu przez produkt norm i wymagań lokalnych. Chodzi tutaj o normy związane z bezpieczeństwem kierowcy, pasażerów i pozostałych użytkowników drogi oraz ochrona środowiska. Bez uzyskania wszystkich zgód pojazd nie może legalnie zostać wprowadzony do ruchu drogowego. Warto wspomnieć, że homologacja uzyskana wdanym kraju UE obowiązuje także w pozostałych.

Firma Autohauser oferując usługę jaką jest przebudowa busów zapewnia homologację na obsługiwane pojazdy. Wszelkie dokumenty i formalności są załatwiane w naszej placówce, dzięki czemu oszczędzają Państwo czas i pieniądze. Zaznaczamy jednak, że nie jesteśmy stacją diagnostyczną – nie posiadamy homologacji na wszystkie pojazdy, tylko na te, które przebudowujemy.