Rozwój technologiczny bardzo dobrze widoczny jest w branży samochodowej. Dzięki wielu rozwiązaniom poruszanie się autem jest coraz łatwiejsze i prostsze. Pośród coraz bardziej popularnych udogodnień występujących w samochodach z pewnością można wyróżnić kamerę cofania.

Kamera cofania jest urządzeniem, które szczególnie przyda się osobom posiadającym problem z obliczeniem odległości do przeszkody z pozycji kierowcy. Jest ona wyposażona w obiektyw posiadający szeroki kąt widzenia, co sprawia, że nawet niewielka zmiana położenia samochodu ma istotne odzwierciedlenie na przybliżeniu się do przeszkody. Do najlepszych kamer z pewnością można zaliczyć te, z widokiem 360º, czyli 4 urządzeń rejestrujących widok z każdej strony.
Niestety, jak w większości przypadków bywa – kamery cofania posiadają swoje minusy. Przede wszystkim są one podatne na zabrudzenia obiektywu, a także niewielką widoczność w nocy. W trakcie parkowania może nas również zmylić optyczna deformacja obrazu. Warto zatem kierować się przede wszystkim zaufaniem do własnych umiejętności, a takie nowości traktować wyłącznie pomocniczo.