Pomimo braku obowiązku wymiany ogumienia na zimę, kierowcy decydują się na to niezwykle często. Jest to świetna decyzja, ponieważ opony letnie w warunkach zimowych nie zapewniają przyczepności, a co za tym idzie – kierowca ryzykuje bezpieczeństwem swoim, pozostałych pasażerów i innych użytkowników ruchu drogowego.  Kiedy jednak wybrać się do serwisu ogumienia?

Ustalenie konkretnej daty wymiany opon letnich na zimowe nie jest możliwe. Wszystko zależne jest od temperatury na zewnątrz. Przyjmuje się, że wizyta w serwisie ogumienia powinna mieć miejsce, kiedy za oknem temperatura spada do 7 stopni Celsjusza. Dzieje się to dlatego, że przy takiej pogodzie mieszanka surowcowa w oponach letnich przestaje spełniać swoje funkcje. Szacuje się, że w naszym klimacie jest to początek października.

Warto jednak pamiętać, że w tym okresie większość kierowców będzie chciała odwiedzić serwis, a więc i terminy realizacji usługi będą odległe. Dobrze zatem umówić się wcześniej oraz z wyprzedzeniem zakupić odpowiednie zimówki.