ZABEZPIECZENIA ŁADUNKÓW
Asortyment zabezpieczający ładunek może polegać na mocowaniu przez pasy, sieci, szyny, aż po elementy blokujące.

Najczęściej jednak kierowcy decydują się na łatwe w montażu i demontażu pasy mocujące. Cechują się one wytrzymałością i uniwersalnością. Upowszechniły się z powodzeniem i dziś zaliczają się do najczęściej stosowanych środków mocujących. Kotwienie zaczepów odbywa się z wykorzystaniem punktów mocujących i szyn zainstalowanych w podłodze lub na stabilnej ramie zewnętrznej pojazdu. Przez co ładunek jest przyciskany do powierzchni dzięki naprężeniu pasów mocujących.

WYPOSAŻENIE
Kamery cofania
Kamery cofania działają na podstawie zintegrowania ze światłem STOP kamery cofania. Daje to szeroki kąt widzenia 170 stopni, umożliwiając bezpieczne cofanie i parkowanie. Do kamery jest również dołączony monitor i okablowanie.

Czujnik parkowania
Jest to elektroniczny system zdalny, mierzący odległość od przeszkody lub innego pojazdu. Ułatwia on wykonywanie manewrów. Działa on na podstawie emisji fal ultradźwiękowych, umieszczony jest w tylnym zderzaku. Oprócz tego oczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się najazdy aluminiowe i rampy najazdowe, ułatwiające rozładowanie i ładowanie.