Zdarza się, że szeroko pojęta akustyka auta nie spełnia naszych oczekiwań. Szczególnie przy dłuższej trasie problem staje się uciążliwy. Przeszkadza w skupieniu się na jeździe, wręcz irytuje. Co może hałasować?

Oczywiście wszystko zależy od prędkości jazdy i stanu drogi, po której się poruszamy. W przypadku jazdy miejskiej (przy prędkości 50 km/h) największym źródłem hałasu jest silnik. Zwiększając prędkość do max. 120 km/h najgłośniejsze okazują się opony, a powyżej – pęd powietrza. Istnieje jednak rozwiązanie tych problemów w postaci wygłuszenia pojazdu. Polega to na zamontowaniu kolejnej warstwy materiałów wygłuszających, najczęściej na elementach nadwozia, takich jak: drzwi, podłoga, bagażnik, komora silnika czy ściana między silnikiem a wnętrzem.

Korzyści płynące z zastosowania takiego rozwiązania są oczywiste – zwiększenie komfortu jazdy wszystkich pasażerów oraz większy spokój kierowcy, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo np. wygłuszenie drzwi znacznie wycisza ich zamykanie.