Szyny do mocowania- charakteryzują się zdolnością adaptacji do każdego kształtu pojazdu. Można je stosować bez ingerencji w podwozie. Cechują się nośnością i wytrzymałością. Wykonane są z aluminium, przez co mają niewielką wagę.

Drążki rozporowe- dostępne są w wersji sztywnej i teleskopowej. Stosuje się je poziomo i pionowo, dzięki czemu łatwo je dopasować do powierzchni pojazdu.

Pasy mocujące- mocowane są poprzez kotwienie w pojeździe zaczepów. Odbywa się to z wykorzystaniem punktów mocujących i szyn zainstalowanych w podłodze lub na stabilnej ramie zewnętrznej pojazdu. Takie przypięcie do podwozia powoduje ich napięcie i trzymanie towaru, jednak bez stosowania nacisku na niego. Charakteryzują się one wytrzymałością, uniwersalnością zamontowania i łatwością użycia. Dziś zaliczają się do najczęściej stosowanych środków mocujących.

Szafki modułowe do zabudowy pojazdów serwisowych-ułatwiają przewożenie wszelkiego rodzaju rzeczy do naprawy lub montażu. Sprawdzają się szczególnie gdy auto przewozi stały asortyment np. narzędzia. Dzięki temu nie panuje bałagan, a rzeczy są posegregowane i nie zabierają przestrzeni. Szafka modułowa wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i stabilność dzięki zgrzewanej i spawanej konstrukcji.

Bagażniki dachowe- pozwalają na szybki i bezpieczny przewóz przedmiotów szczególnej długości. Posiadają lekką konstrukcję, odporną na korozję. Montuje się je do dachu auta. Można przewozić np. drabinę.