Rosnąca z roku na rok konkurencja na rynku profesjonalnych usług przewozu osób wymusza na właścicielach firm przewozowych zapewnianie coraz wyższej jakości przejazdów, które klienci będą chętnie wybierali, nawet jeśli cena za nie będzie wyższa niż u innych.

Klienci są wymagający i chcą usług na najwyższym poziomie. Jeśli już wybierają transport busem, to musi on być komfortowy i wygodny. Tylko na rzecz takiego są w stanie zrezygnować z podróży własnym samochodem. Zabudowa busa do przewozu osób może być bardzo różnorodna. Może też różnić się poziomem luksusu, jaki oferuje. Bus może zostać wyciszony, wyposażony w profesjonalny system multimedialny, który umili pasażerom podróż. Fotele mogą być wymienione na bardziej komfortowe, można je także rozmieścić w sposób, który sprawi, że każdy z pasażerów będzie dysponował większą ilością miejsca na nogi.

Dodatkowe zaciemnienie okien lub wyposażenie w lodówkę czy systemy wspomagania połączeń ułatwiające prowadzenie telekonferencji to rozwiązania dla naprawdę wymagających klientów, aczkolwiek możliwe do realizacji.